Матеріали до 4 листопада – Всесвітнього дня молитви жінок
КОЛИ МИ ПІДІЙМАЄМОСЬ,
ВІН СЯЄ ЧЕРЕЗ НАШЕ СЛУЖІННЯ
Вставай і світись!
Всесвітнє об’єднання жінок-баптисток включає сім континентальних об’єднань, що об’єднують жінок з 151 країни.
Програма 2019 року підготовлена Карибським об’єднанням жінок-баптисток.
Ми єднаємо жінок-баптисток по всьому світі особисто, віртуально і через молитву.
Ісус сяє через нас, коли ми служимо іншим
4 листопада 2019 року жінки-баптистки з усього світу зберуться у спільному вивченні Божого Слова, у молитві і зборі пожертвувань для того, щоб здійснити вплив на цей світ іменем Христа.
Цього року наш фокус – «СЛУЖІННЯ», і ми бачимо, що протягом останніх п’яти років жінки-баптистки, втілюючи тему «Вставай і світись!» у своєму житті, є свідками, як Господь сяє в них через спілкування, зміни, єдність, правосуддя і служіння. Ми більш активно беремо участь у місіонерській діяльності, прагнучи спокою, примирення, правосуддя і розвитку через молитву, свідкування та служіння, і тим самим допомагаємо змінювати суспільство. Жінки-баптистки на Карибах приділяють велику увагу служінню скривдженим жінкам і дітям, а також протидії торгівлі людьми.
Протягом останніх 58 років наші жінки-баптистки проводять весь листопад у молитві, пості, організовують молитовні ретрити та інші особливі події у своїх церквах.
У Біблії є багато гарних прикладів людей, таких як Давид, котрий з радістю служив Господу і поклонявся Йому. Ми служимо Богові через служіння іншим:
Служіння:
- Дозволяє нам виявити і розвивати свої духовні дари (1Кор. 12)
- Дозволяє побачити чудеса (Івана 2)
- Дозволяє відчути радість і мир, що з’являються в наслідок послуху (1Пт. 4:10-11)
- Допомагає нам уподібнюватися Ісусу. Ми починаємо дивитися на інших так, як Ісус дивиться на них, а також ми бачимо Ісуса в інших (Мт. 25:40).
- Прив’язує нас до інших віруючих, які допомагають нам слідувати за Ісусом.
- Зрощує нашу віру. Коли ми виходимо із зони комфорту, Бог відкриває новий потенціал у нас і в Своїй Церкві.
- Дозволяє нам відчути Божу присутність по-новому. Підбадьорення і зцілення завжди йдуть поруч. Коли ми підбадьорюємо інших, вони отримують зцілення, а ми натхнення.
- Приносить користь для душі. Дослідження довели, що волонтерська робота корисна для розуму і тіла, зменшує симптоми стресу і депресії.
- Витягує з нас таланти і прагнення, а також будує впевненість у собі, дає енергію і силу.
Інколи християни знаходять відмовки для того, щоб не служити, наприклад: «У мене немає часу», «Вони не потребують моєї допомоги», «У мене немає для цього певних навиків». Однак, Бог не кличе оснащених людей, Він сам оснащує тих, кого кличе. Біблія розповідає нам, як Бог використовував людей з подібними сумнівами, щоб змінити хід історії:
Мойсей – не лідер і не спікер, але Бог використав його, щоб вивести Ізраїль з рабства.
Давид – наймолодший з усіх братів, але Бог подіяв через нього, щоб перемогти велетня. В кінцевому результаті Він зробив його царем.
Павло – переслідував і кидав до темниці християн до того, як зустрів Ісуса, став одним з найбільш авторитетних і плідних авторів, а також засновників церков за всю історію:
Бог бажає діяти не лише через вас, а й у вас.
Дорогі сестри, нехай Бог благословить вас у служінні, ВСТАВАЙТЕ І СВІТІТЬСЯ!
Йвонна Піттер, президент Карибського об’єднання жінок-баптисток
РОЗДУМИ ВІД ПРЕЗИДЕНТА ЖІНОЧОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВСБ
(ВСЕСВІТНЬОГО СОЮЗУ БАПТИСТІВ)
КСЕНІЯ МАГДА (2015 -2020)
Нещодавно я говорила з однією жінкою, яка відчувала себе абсолютно розбитою через постійні прохання від людей послужити їм. «Я відчуваю, ніби не живу своїм власним життям», – скаржилася вона. І це досить поширена проблема серед жінок по всьому світі. Жінок майже непотрібно заохочувати служити іншим, оскільки, здається, вони вже справжні професіонали у цій сфері! Але слухаючи жінку, що стояла навпроти, мене вразила одна річ. Вона не служила оточуючим, а прислуговувала, була рабою. Коли я сказала їй про це, вона відразу ж збагнула різницю!
Біблія в кількох місцях проводить чітке розмежування між спадкоємницею і служницею (див. Гал. 3:23-4:9 або Івана 15:14-17). Рабиня повинна служити своєму господарю, а її власні потреби майже ніколи не задовольняються. Про доньку ж піклуються, і всю роботу вона виконує з власної волі, заради добробуту родини і справ свого Батька.
Бог не створив людей, щоб вони були рабами комусь. Ми стаємо «підневільними», тому що створюємо собі «божків», котрі ставлять перед нами надмірні вимоги. Будучи рабами, ми керуємось страхом образити своїх господарів і бути покараними. Навіть наша гріховна, егоїстична природа може бути таким господарем. Відчуваючи себе виснаженим від служіння, нам потрібно задати собі одне запитання: Чому я роблю це? Чому я весь час прибираю? Кого я боюся? Чого я хочу досягнути цим? Можливо, я потребую, щоб люди мене більше любили? Ми – дочки у домі, а поводимось, як рабині. Подібно до старшого сина із притчі «Про блудного сина» (Луки 15) ми не знаємо, що неможливо заробити прихильність, тому що ми вже маємо її (1Кор. 3:21-23)!
Виходячи з цього, ми служимо як Божі доньки. Ми знаємо, кому належимо, і нам не потрібно нічого заробляти. Ми живемо, тому що Бог нас дуже любить. Ми проводимо час за Його столом, розмовляючи з Ним і пізнаючи Його розум. Служачи, нам подобається робити внесок у свій власний дім і допомагати у «Божій справі» спасіння світу за допомогою того, що ми маємо. Інколи це легко робити, а інколи потрібно дуже багато зусиль. Наші потреби задовольняються Отцем, якому ми належимо, як діти і спадкоємці. Ми не працюємо через почуття провини чи обов’язку заробити собі на прожиття. Ми сяємо, служачи. Весь потенціал нашого Отця стає видимим для світу, коли ми робимо те, що любимо, і до чого маємо дари. Дійсно, це може забирати багато сил і часу, але саме через служіння заряд наших батарейок наповнюється, а не спустошується!
Тому, дорогі сестри, задаймо собі ці складні запитання і молімося про це. А потім, засяймо через своє посвячене служіння, щоб змінився цей світ.
ДЛЯ ЧОГО ДЕНЬ МОЛИТВИ?
Всесвітній день молитви жінок-баптисток – це прекрасна демонстрація єдності цих жінок по всьому світу. Кожен такий День молитви має дві складові: молитва і збір пожертвувань. Єднаючись зі своїми сестрами у Христі по всьому світу, ми беремо на себе зобов’язання підтримувати одна одну в молитві, адже ми знаємо, що в такий спосіб будуть відбуватися великі і неймовірні речі. Ми збираємося разом, і лише в єдності можна здолати все.
Пожертвування під час Дня молитви відіграють надзвичайно важливу роль, тому що вони забезпечують необхідними коштами всі види служінь Жіночого відділу ВСБ та Континентальних об’єднань, включно з проектами Дня молитви. Нам відомо, що коли жінки-баптистки збираються разом у Христі, Бог створює шалом (мир) для всіх, адже ми заохочуємо одна одну прийняти в повноті усе те, що маємо у Христі!
ВИВЧЕННЯ БІБЛІЇ
ВСТАВАЙ І СВІТИСЬ ЧЕРЕЗ СЛУЖІННЯ
Силвія Генрі, Ямайка
Біблійна тема: Мт. 20:20-28
«Хто великим із вас хоче бути, хай буде слугою він вам…Так само й Син Людський прийшов не на те, щоб служили Йому, а щоб послужити, і душу Свою дати на викуп за багатьох!»
ВСТУП
Земне життя і служіння Ісуса було спрямоване на те, щоб виконувати справу Свого Отця. Його ціль – «Син бо Людський прийшов, щоб знайти та спасти, що загинуло!» Соломії, матері Якова та Івана, було нагадано про це, коли вона попросила Ісуса, щоб її сини зайняли почесні, владні місця в Царстві Небесному. Насправді всі учні бажали отримати нагороду за своє слідування та служіння Ісусу. Але Він навчав їх, що його послідовники не можуть заробити собі Божу прихильність. Вона дається незаслужено і починається з особистих стосунків із Ним.
Ісус сказав, що для того, щоб бути великим, потрібно служити Йому і своїм ближнім. Щоб бути великим, потрібно заплатити високу ціну – відректися самого себе і нести хрест.
Головною ознакою земного життя Ісуса було Його жертовне служіння. Через співчуття до інших Він досягав великої кількості людей. Він доторкався до фізично хворих, соціально незахищених та духовно сліпих. Служачи іншим, Ісус покірно виконував волю Свого Отця. Подібно Ісусу, наше служіння повинно мотивуватися любов’ю та посвяченням Богу. Через служіння іншим ми відображаємо Боже світло, яке видиме для всіх. (Матв. 5:15).
Покликані служити
Сам Господь закликає нас приєднатися до Його місії через служіння. Як Його представники в цьому світі, ми стаємо Його партнерами в служінні, коли живемо і чинимо так, як Він. Ми служимо не для того, щоб досягнути спасіння, а тому що вже спасенні. Тоді служіння стає природним наслідком нашого ходження з Христом і витікає з почуття покликання, яке ми здійснюємо з радістю і молитвою.
В дійсності ми з любов’ю віддаємось іншим, використовуючи ті дари, якими Господь наділив нас, щоб дати притулок бездомним, нагодувати голодних, одягнути бідних і прихистити нужденних. Ми йдемо на самопожертву, не чекаючи у відповідь ніяких матеріальних нагород. Ісус сам сказав: «що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили». (Матв. 25:40). Саме Божий Дух дає змогу світлу Божої присутності засяяти, коли ми служимо у цьому «темному світі».
Служити як Ісус
В Івана 13:1-5 ми читаємо прекрасний приклад того, як Ісус послужив, виконуючи роботу, яку зазвичай в будинку виконували слуги. Він встав зі столу, скинув верхній одяг, взяв рушника і помив ноги учням. Вчинивши так, Ісус продемонстрував учням цінний приклад служіння. Як послідовники Христа, ми теж покликані жертовно відгукуватись на потреби інших, виконувати менш привабливі завдання, які часто залишаються непоміченими і неоціненими.
Помивши ноги Своїм учням, Ісус показав наочний приклад смирення і жертовного служіння. Цей вчинок був продиктований любов’ю, і Він вважав це привілеєм для Себе. Ми, як учні, дізнаємося, що Ісус сяє через любляче і співчутливе служіння, яке не нав’язується обов’язком, а випливає з самого серця, яке всередині надихається любов’ю до Бога і людей, яким ми служимо. Ми служимо, тому що поєднані з Ісусом Христом.
Як сяяти для Ісуса через служіння?
Бог довірив нам духовні дари, природні здібності, час, фінансові ресурси та досвід. Ми можемо використовувати те, що маємо, і бути подібними Доброму самарянину (Луки 10:25-37) чи Петру та Івану біля Красних Воріт (Дії 3:1-8). Коли ми служимо в ім’я Ісуса, то не лише виконуємо Божий задум для свого життя, але й практикуємо свою християнську віру, підкорившись Його керівництву. Через наші прості буденні вчинки доброти і милосердя засяє Божа добрість і велич.
Служити подібно Христу означає поставити Бога в центр, надихатися Ним і змінюватися з Його допомогою. Таке служіння діє на користь людей і для слави Божої, починаючи саме на тому місці, де ми є. Довкола нас знаходяться жінки, яких експлуатують, вони залякані, з синцями на тілі і побиті життєвими обставинами. Багато з них загублені і самотні, вони прагнуть змістовних і співчутливих стосунків, які задовольнять їхні життєві потреби. Кожен з нас може стати каналом, через який жінки, не залежно від своїх обставин, можуть навчитися чути Божий голос, пізнавати Його серце і Його волю.
Наше служіння іншим може витягнути нас зі звичного, зручного, комфортного середовища туди, де небезпечно. Можливо, прийдеться відкинути свої власні почуття непевності, непідготовленості і переступити через себе, щоб любити і служити тим, кого світ вважає недостойними любові. Таке жертовне служіння виводить нас із зони комфорту, щоб ми проповідували, навчали, любили і піклувалися про інших, щоб усі могли відчути світло Ісуса. Врешті-решт, світло найбільш видиме в темряві.
З таким новим відчуттям місії, незалежно від того, де ми знаходимось, давайте підіймемось і засяємо для Ісуса через своє служіння. Давайте оновимо наше посвячення, щоб використовувати свій вплив, ресурси і голоси на Господній ниві, служачи іншим, для того щоб побачити, як світло Ісуса відображається через нашу християнську віру в словах і вчинках.
ЗАПИТАННЯ ДЛЯ РОЗДУМІВ (перед першим блоком молитви)
- Наскільки ефективно я використовую свої духовні дари і здібності у служінні?
- Яка в мене мотивація до служіння?
- Чи сяє Ісусове світло через моє служіння?
МОЛИТОВНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
ЄВРОПА
Зростає нестача любові серед християн, внаслідок чого все складніше задіяти християн у церковне життя і знайти людей, які бажають служити Господу.
Моліться:
- про те, щоб віруючі люди розуміли радість служіння Христу через служіння іншим;
- про оновлення горіння для Господа;
- щоб віруючі жінки по всьому світу не втратили свою першу любов через щоденні турботи;
- щоб християнські сім’ї залишалися сильними у Господі, не зважаючи на високий рівень розлучень і нестабільності в стосунках;
- щоб питання домашнього насилля вирішувалося на державному рівні, і щоб християни реагували правильно, якщо подібне трапляється у їхніх сім’ях;
- про те, щоб жінки-християнки були хорошим прикладом для своїх дітей і майбутнього покоління;
- про те, щоб молоді люди керувалися Святим Духом і знайшли свою сутність у Христі, а не в матеріальних речах;
- про мир у кожній країні. Люди стають все біднішими через війни або економічну кризу. Це може призвести до екстремальних політичних рухів, які часто провокують насилля;
- щоб керівництво кожної країни приймало правильні рішення;
- про складну ситуацію з біженцями на Середньому Сході і по всій Європі. Щоб не зупинялися рятувальні операції в Середземному морі;
- щоб біженці отримували належну допомогу від тих країн, куди вони потрапляють;
- щоб Бог дав мудрості і любові всім, хто служить цим людям.
АЗІЯ
Моліться:
- щоб пастори і служителі церков могли надавати допомогу жіночим групам і організаціям в країнах Азії;
- щоб жінки об’єднувалися і однодушно служили Йому;
- щоб усі жінки-лідери/комітет мали хороше здоров’я, мир, любов, вірність, правильне бачення і керівництво від Бога у служінні Йому;
- щоб Бог піднімав нових лідерів серед жінок, котрі б твердо стояли в Ісусі і досягали інших через любов у дії;
- про МИР і СПРАВЕДЛИВІСТЬ у політичних ситуаціях, а також про майбутні вибори в Азіатських країнах;
- щоб у М’янмарі настав справжній спокій і примирення;
- про возз’єднання Північної і Південної Кореї, щоб одна нова Корея служила для Його царства;
- щоб Бог зберігав наших сестер в Індії від соціальної несправедливості;
- про припинення переслідувань християн у Пакистані, Китаї та М’янмарі;
- про жертви природних катаклізмів в Азіатських регіонах, щоб Бог допоміг їм відбудувати своє життя і свої громади, а також оберігав їх у майбутньому;
- щоб жінки і діти Азії були захищені своїм урядом та недержавними організаціями від бідності, насилля, дискримінації, насилля над дітьми та торгівлі людьми;
- про ріст і розширення жіночого служіння в Азії, про нових жінок-служителів у нашому Об’єднанні, щоб молоді жінки активно приєднувалися до служіння Йому.
АФРИКА
Не зважаючи на пропагування ісламу по всій Африці, моліться:
- щоб Бог давав людям мудрість пізнати істинного, люблячого Бога завдяки тому, що християни люблять їх, розділяють їхні надії та страхи, мрії і бачення, а також щоб будувалися міцні стосунки між людьми;
- щоб жінки-християнки жили, наповнюючись силою і вірою, щоб ділилися Ісусовою любов’ю та прощенням у своїх громадах, сім’ях, серед друзів, колег, сусідів, ворогів, а також серед народів з іншою культурою та мовою;
- про любов, спокій, примирення, зцілення та відродження наших схвильованих народів;
- про уряд та керівників на місцях, щоб Бог направив їхні думки, рішення та дії. Нехай Бог дасть їм мудрих порадників, які будуть правильно впливати на них;
- щоб керівництво приймало розумні рішення заради економічного зростання, щоб зменшити бідність і підняти самооцінку місцевих жінок і чоловіків;
- щоб Господь Жнив послав працівників на ниву. Просіть Бога підняти місіонерів, щоб ми побачили велике пробудження по всій Африці, щоб утворилося багато учнів Христа;
- щоб Союзи/Об’єднання християн різних країн посилали місіонерів і навчали їх ефективно доносити Боже Слово.
ПІВНІЧНА АМЕРИКА
Моліться:
- щоб жінки-християнки Північної Америки розширили межі свого служіння через задіяння все більшої кількості жінок у активну працю, для того щоб разом досягати незахищених жінок і дітей через любов Христа;
- щоб Бог звільнив усіх жінок і дівчат, котрі переживають різні форми насилля;
- щоб, не зважаючи на свої побоювання і відмінності, ми досягали любов’ю Христа тих, хто емігрують до нашої країни через складну політичну, соціальну та економічну ситуацію.
- за жінок і дітей у нашому суспільстві, котрі переживають різні види несправедливості, щоб Бог використав ці ситуації для того, щоб змінити їхнє життя;
- про жінок, які відбувають покарання у в’язницях, адже багато з них є матерями, які пережили різні травми у своєму житті, мають проблеми з психікою через насилля, вчинене над ними;
- за дітей, які страждають через ув’язнення матерів;
- про спільне служіння старших, молодих жінок та дівчат, для того щоб наша праця розширювалася і зростала на славу Богу.
ЛАТИНСЬКА АМЕРИКА
Подяка Богу за:
- мальовничі пейзажі і родючі землі Латинської Америки;
- смиренність нашого народу;
- чотири різних пори року по всій країні;
- свободу для поширення Слова Божого.
Моліться:
- про Божу милість на керівництво усіх держав, щоб припинили встановлювати гріховні закони;
- щоб припиналася нарко-торгівля і викрадення дітей, щоб Євангелія досягнула жінок, що погрузли у секс-індустрії, а також бездомних, аборигенів і одиноких людей;
- про нових духовних лідерів;
- щоб у бідних регіонах було більше дитячих садків для дітей (один з проектів нашого жіночого об’єднання);
- про посвячення і бажання служити, щоб більше молодих жінок приєднувалися;
- щоб Бог благословив усі жіночі відділи, їхніх лідерів у Латинській Америці та по всьому світу.
КАРИБСЬКІ ОСТРОВИ
Моліться:
- щоб зменшилося насилля над жінками і щоб чоловіки виконували свою роль як батьки, згідно Слова Божого;
- щоб злочинці, які займаються торгівлею людьми та іншим криміналом, пізнали Господа і Спасителя Ісуса Христа;
- про проведення Дня молитви в різних куточках світу, щоб усі сестри отримали заохочення до служіння у своїх церквах, щоб мали можливість навчатися і з допомогою цього поширювати Царство Боже;
- щоб церква міцно стояла у теперішній ситуації безглуздого зневажання Божої істини, що призначена для людського життя і побудови правильних стосунків.
ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ ТИХООКЕАНСЬКИЙ РЕГІОН
Папуа Нова Гвінея: моліться, щоб жінки мали можливість навчатися, силу для служіння, відвагу, мужність, нові напрямки, єдність у баченні та служінні з віруючими жінками по всьому світу.
Австралія: моліться:
- щоб жінки брали на себе відповідальні служіння у церквах, зростали духовно, шукали нові можливості для служіння, розробляли нові стратегії і підтримували єдність у командному дусі;
- про пасторів, ріст церков, щоб жінки бачили свою цінність у служінні церкви;
- про спонсорів, щоб надалі розвивати різні проекти і досягати жінок у віддалених, глухих регіонах.
Нова Зеландія: моліться:
- щоб більше віруючих жінок брали участь у Національній Раді жінок, яка є світським державним органом, але має християнське коріння;
- щоб жінки-лідери служінь були тверді у своєму покликанні, щоб могли усе перемагати і зростати у своїй праці;
- щоб Господь послав необхідні ресурси для навчання жінок у християнських навчальних закладах.
Острови Фіджі: моліться:
- про нових жінок-лідерів, котрі зайняли високе положення в уряді та інших державних організаціях, щоб вони здійснювали вплив на своїх колег і відважно відстоювали Євангелію;
- про єдність серед жінок-християнок у церквах, а також жіночих об’єднаннях по всіх островах;
- про затяжний політичний неспокій на заході Папуа.
Моліться про новообрану команду, яка буде нести служіння в Південно-Західному Тихоокеанському об’єднанні жінок-баптисток протягом наступних п’яти років (2019-2024).
ВСЕСВІТНЄ ОБ’ЄДНАННЯ ЖІНОК-БАПТИСТОК
Моліться:
- щоб Бог потужно працював серед жінок, щоб вони об’єднували свої можливості служіння і щоб Його мир наповнював їх життя;
- про нові потоки фінансування для різноманітних служінь на континентальному і всесвітньому рівнях;
- про підготовку Конференції жінок – лідерів служінь, Святкування Всесвітнього Об’єднання жінок-баптисток та Молодіжної конференції у Бразилії, в липні 2020. А саме, моліться про досягнення нашої цілі – щоб на цих заходах були представлені 125 організацій та деномінацій!
- щоб Бог благословив і підбадьорив жінок, присутніх на Всесвітньому Дні молитви;
- про мудрість жіночої ради нашого об’єднання, а особливо про президента Ксенію Магду, виконавчого директора Морін Шарп і завідуючу фінансовим відділом Кеті Джеймс, а також про нових жінок, які зможуть продовжити їхнє служіння впродовж наступних п’яти років (2020-2025);
- про братів, які очолюють Всесвітній Союз Баптистів (Генеральний Секретар Елайджа Браун та Президент Пол Мсіза).