Волонтерський центр «Ми поруч» – 700 дзвінків щоденно та 7 тис. розселених
Двадцять четвертий день. 700 дзвінків щоденно та 7 000 розселених: волонтерський центр «Ми поруч» старанно допомагає біженцям.
Три тижні – не лише кожен українець та українка, а й більшість цивілізованого світу живуть у абсолютно новій реальності. Ми не раз чули про війну, але завжди десь там, віддалено: в книгах з історії, на сусідніх континентах. Направду, мало хто з нас вірив, що тотальне зло, яке приніс північний сусід, можливе у ХХІ ст. та ще й майже у центрі самої Європи!
За останні дні нам довелось прожити просто неймовірний калейдоскоп негативних емоцій. Кожен прожитий день, по відчуттям, став наче прожитим місяцем. Біль, розчарування, страх, невизначеність, паніка і навіть гнів… Нам нелегко. Особливо важко тим, хто втратив не просто обжитий куточок чи місце роботи, а близьку, рідну душу… Ми щиро молимося про те, аби Бог дав сили знести невимовний біль кожному та кожній, хто поніс такі втрати!
Але прийде час і свою оцінку нинішнім подіям сповна дадуть аналітики і експерти, мислителі і богослови, гаазький трибунал і міжнародна спільнота. Свою оцінку історії дасть і її Творець: Сам Господь Бог!
Нам не під силу змінити глобальну реальність, але ми здатні змінювати її для окремих людей! Саме тому, з перших днів військової агресії РФ, друзі та однодумці у Чернівецькій області відреагували та об‘єдналися у волонтерський координаційний центр «Ми поруч».
Буковина, як і інші західні області, стала прихистком для десятків тисяч виснажених, надламаних, змучених людей. Кожен приїхав із власними переживаннями та списком потреб, до яких місцеві християни, волонтери та жителі поставились, як до своїх власних.
Для того, аби швидко й оперативно реагувати, 25-го лютого, на другий день війни, було створено телеграм-чат, який на 16 день з семи людей розрісся до майже однієї тисячі. Звісно, ніхто з учасників не планував цього, але коли прийшла біда, питання «допомагати чи не допомагати?» не стояло. Власне, це помітно по всій країні, яка мобілізувалась просто надзвичайним чином!
Наплив людських потреб «гатив» з усіх усюд: когось поселити; комусь знайти пальне; когось нагодувати; комусь допомогти з ремонтом авто чи медикаментами… Сотні вхідних дзвінків вдалося хоч трохи систематизувати на 3 день, коли силами координаційного центру «Ми поруч» було створено власний call-центр з гарячою лінією. На сьогодні оператори щоденно обробляють бл. 700-800 дзвінків з різних куточків України. Разом з багатьма християнами та волонтерами Буковини call-центр допоміг знайти тимчасове чи довготривале житло для більше 7 000 людей.
Звісно, на початку вся волонтерська робота (служіння) виглядала для когось як хаос (десь такою вона і була насправді), але з кожним новим днем і з кожним новим викликом вона перетікала з формату розгалуженого нетворкінгу між окремими людьми – у системну співпрацю між церквами ЄХБ (бл. 80), пасторами, лідерами, громадськими організаціями, бізнесменами, медиками.
Одними з перших, хто прийшов на допомогу Чернівецькому координаційному центру «Ми поруч» були добрі друзі і партнери: «Mission Eurasia», «Біблійна місія», Spring of Life Church (Sacramento, USA), місцева будівельна компанія «Місто Мрій» та чимало інших небайдужих людей.
Після кількох днів активної роботи стало очевидним: багатьом людям потрібне не тільки житло, а й їжа, одяг, медикаменти тощо. Дякуючи ініціативі «і-care» було налагоджено постачання продуктів першої необхідності сотням сімей, які опинилися у доволі складних життєвих обставинах… На сьогодні таку допомогу отримали уже бл. 1 000 осіб. Свій гуманітарний хаб на Чернівеччині з цією ж ціллю відкрила і «Біблійна місія», яка вже налагодила постачання гуманітарних вантажів для українців з Європи.
Евакуація людей з різних міст та областей України – ще один надзвичайно важливий напрямок роботи координаційного центру «Ми поруч».
Декілька братів, ризикуючи своїм власним життям, вже у перші дні війни почали здійснювати такі «маршрути життя» з Ірпеня, Бучі, Києва, Василькова. Дехто до цього часу здійснив уже по 12 «рейсів».
А загальна кількість вивезених та врятованих людей сягнула більше 2 000. Все це стало можливим ще й тому, що завдяки різним друзям, партнерам, церквам, іноземцям спочатку було придбано один вантажно-пасажирський бус, а згодом і цілий автобус (на 46 місць). Фактично, щоденно водії та волонтери центру «Ми Поруч» евакуюють з різних «гарячих» точок близько 100 людей, а до вище-названих маршрутів додались нові: Харків, Миколаїв, центральна Україна, Чернігівський напрямок, Дніпровський напрямок.
Важко сказати, якою буде робота координаційного центру «Ми поруч» вже завтра. Але в одному ми впевнені точно: у нас є «сьогодні», щоб впливати, служити, допомагати і рятувати! У нас є «сьогодні», щоб бути поруч з кожним українцем та українкою, які цього відчайдушно потребують. У нас є «сьогодні», щоб поруч з Україною!
Спільними зусиллями окрім вище переліченого вдалося:
- Знайти офісне приміщення для роботи Координаційного центру та його гарячої лінії; сформувати команду з понад 50 волонтерів, яка по 14-16 годин на добу працює у офісі, на складах, на евакуаційних маршрутах.
- Знайти декілька складських приміщень, куди потрапляє гуманітарна допомога, яка одразу поширюється Україною (Ірпінь, Київ, Харків, Миколаїв, Запоріжжя та ін.);
- З перших днів запустити евакуацію людей з різних «гарячих» місць: Ірпеня, Києва, Бучі, Харкова, центральної України. Протягом двох тижнів тільки на Буковину було вивезено бл. 2000 людей.
- Організовано ряд процесів: юридичний супровід гуманітарних вантажів, та інші.
Ми висловлюємо щиро подяку тим, хто вже долучився чи ще долучиться до роботи координаційного центру! Благословляємо вас та ваші сім’ї! Бог з нами!