Питання, які обговорювали на зустрічі соціального комітету
Які виклики та можливості маємо сьогодні за умов карантину? Як з огляду на це змінилися плани у соціальному служінні? Ці та інші питання розглянули на зустрічі команди соціального комітету ВСЦ ЄХБ. Зустріч відбулася 17 липня в канцелярії братства в Ірпені.
Учасниками стали відповідальні за такі напрями соціального служіння: служіння дітям-сиротам, залежним, ув’язненим, людям із вадами слуху і людям з інвалідністю.
Служителі ділилися новими викликами і змінами, з якими зустрілися під час карантину. Для прикладу, у сирітському служінні нереалізованими залишаються табори для дітей-сиріт, масштабні заходи, приїзд закордонних партнерів і багато іншого, запланованого у служінні.
Однак, за таких умов вдається будувати особистісні стосунки з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, та їхніми сім’ями, – зазначив Вадим Дахненко, заступник відповідального за сирітське служіння.
На жаль, значних обмежень зазнало служіння ув’язненим. Як повідомив Юрій Якушенко, відповідальний за тюремне служіння в Києві та Київській області, проводити богослужіння у в’язницях заборонено. «Радіємо з того, що самі ув’язнені, які навернулися до Господа, самостійно проводять зібрання. Вдається спілкуватися і підтримувати тих, хто вже на свободі», – розповідає Юрій.
Про служіння залежним людям в умовах карантину розповів Олег Бешта, відповідальний за цю роботу в комітеті. Він зазначив, що сьогодні в Україні діє 60 реабілітаційних центрів при ВСЦ ЄХБ. Масові заходи, такі як навчальні конференції для служителів реаб. центрів, поки що перенесені на осінь. Серед інших складнощів Олег називає той факт, що деякі церкви зупиняють діяльність реабілітаційних центрів.
Що ж до служіння людям із інвалідністю та людям із вадами слуху, то тут, не зважаючи на карантин, триває активна праця. Навчання та богослужіння дотепер здійснювалися за допомогою ZOOM, але сьогодні відбувається відновлення служінь. Із початком липня продовжує функціонувати реабілітаційний центр «АГАПЕ УКРАЇНА».
Активним залишається і служіння людям із вадами слуху. Триває праця над перекладом Біблії, відбуваються приватні зустрічі, виїзди на природу тощо.
«Ми вражені тим, що робить під час карантину Господь. За кілька місяців людей із вадами слуху стало помітно більше, які віддають своє серце Богу, аніж до карантину. Звісно, ми маємо низку обмежень, але ці обмеження не зупиняють Духа Святого, Який продовжує спасати людей», – каже Олег Стралківський, відповідальний за це служіння.
У Хмельницькій області служіння людям із вадами слуху реформувалося згідно викликів сьогодення. Про це розповів В’ячеслав Станіславов. «Ми продовжуємо служити людям, які по-особливому потребують Слова Божого та допомоги в нелегкий час. Ми лише змінили форму цього служіння», – пояснює В’ячеслав.
Не обійшли на зустрічі і планів комітету соціального служіння. А їх у кожного підрозділу чимало.
Також під час зустрічі Василь Фурта, заступник голови ВСЦ ЄХБ, наголосив про важливість формування загальноукраїнської місіонерської стратегії, яка має бути сформована в рамках Третього місіонерського форуму. Форум запланували на наступний рік. Тому комітет соціального служіння вже опрацьовує доручені завдання.
«Такі зустрічі дуже цінні для нас. Адже ми не часто можемо всі разом зібратися, поспілкуватися віч-на-віч, подякувати разом Господу за довірене служіння. Слава Богові за цю спільність!», – радіє керівник комітету соціального служіння Дмитро Матюхін.
Анна Пустовіт, прессекретарка комітету
соціального служіння ВСЦ ЄХБ